flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
17
quantity
Product details
Category
EXPXXFIL0020 Expandable Air Filter Replacement Compatible with Bryant/Carrier EZ-FLEX EXPXXFIL0020 Heating and Cooling System.Excellent Filtration System: MERV 13 protects homes from pets, pollen, and more by removing 95% of airborne particles without impacting air flow.Product Size:20" X 25" X 5".Package includes: 2 x EXPXXFIL0020 Filter ReplacementDisclaimer:This is not an OEM product. Any brand names or logos are the registered trademarks of their respective owners. Any use of any brand name or model designation for this product is made solely for the purpose of demonstrating compatibility.
  • Widely Application: 20x25x5 replacement whole house air filters for your furnace, air conditioner, heat pump, or HVAC system (actual size: 19.88" x 24.75" x 4.38").